PLA Filament - zaxe.com.tr

PLA Filament

Çevre dostu ve yüksek hassasiyetli baskılar

PLA filament yüksek kalite ve hassasiyette, 1.75mm çapında üretilmektedir. PLA (Polylactic acid) biyobozunur (biodegradable) ve biyoaktif (bioactive) olan mısır nişastası, pancar kökü veya şeker kamışı gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen bir termoplastiktir. Stabil erime özelliği ve baskı esnasında dış ortamdan çok az etkilenmesi, PLA’yı yüksek ölçü hasasiyeti isteyen baskılar için iyi bir tercih yapıyor.

Zaxe PLA yüksek kalite ve hassasiyette, 1.75mm çapında üretilmektedir. PLA (Polylactic acid) biyobozunur (biodegradable) ve biyoaktif (bioactive) olan mısır nişastası, pancar kökü veya şeker kamışı gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen bir termoplastiktir.

  • Stabil erime özelliği ve baskı esnasında dış ortamdan çok az etkilenmesi, PLA’yı yüksek ölçü hasasiyeti isteyen baskılar için iyi bir tercih yapıyor.
  • Baskı esnasında toksik madde yaymaması ve yiyecek-içecek ile etkileşime geçebilmesi, PLA’yı eğitim sektörü ve sağlık sektörü için tercih sebebi yapıyor.
  • Zaxe PLA genellikle sağlık sektörü ve eğitim kurumları ve ev kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

PLA Filamentin Kullanım Alanları

PLA filamentler biyolojik olarak güvenli bir şekilde absorbe edilebilmesi nedeniyle çoğunlukla biyomedikal alanlarla sınırlıydı. Geçtiğimiz yıllarda, ekonomik üretim yöntemlerinin gelişimi ve tüketicilerde artan çevre bilinci, PLA’nın tüketim malları için ambalaj malzemesi olarak yaygın şekilde kullanılmasına yol açmıştır. PLA, yenilenebilir kaynaklardan üretilir ve kompostlanabilir ve petrol bazlı hammaddelere olan bağımlılığımızı azaltır. Şu anda hacim olarak dünyada en çok üretilen ve tüketilen ikinci biyoplastiktir.

PLA filamentler yapısı gereği diğer filamentlere göre insan sağlığı için en ideal olan filament tipidir ve bu yüzden yıllarca sağlık sektörü tarafından genellikle tercih edilmiştir.

Satın Al

Zaxe PLA Filament Renk Çeşitleri

Open chat
Merhaba
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?