3D Yazıcıların Endüstriyel Tasarımcılar İçin Önemi - zaxe.com.tr
 

Blog

3D Yazıcıların Endüstriyel Tasarımcılar İçin Önemi

Tasarımcılar, her endüstriyel tasarım firmasında henüz bir 3D yazıcı bulunmasa da, teknolojinin popülaritesi, her zamankinden daha uygun fiyatlı ve daha ulaşılabilir olduğu için arttığını söylüyor.  Avustralya, Byron Bay’deki Katapult Design’ın kurucusu Nathan Pollock, “Kariyerim boyunca, 3D yazıcıların biraz yenilikten, pahalı bir araca ve tasarım hizmetlerinin daha önemli bir parçasına dönüştüğünü gördüm” diyor. “Daha fazla güvenilirlik, daha iyi UX ve çok daha iyi kalitenin tümü kabul üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu.”  Aynı zamanda, San Francisco’daki HatchDuo’nun kurucu ortağı Jonathan Thai, “Bir 3D yazıcınız yoksa ve ürün geliştirme alanındaysanız, geride kalıyorsunuz” diye ekliyor. 

3D teknolojisinin endüstriyel tasarımcılara ve ürün geliştiren şirketler de olan arge çalışmalarına katkısının oldukça büyük olduğunu Londra’daki Tone Product Design’ın direktörü Oscar Daws şu şekilde açıklıyor. “Hızlı blok modellerden bir tasarımın biçimini ve oranlarını test etmeye, bir detayı veya bir mekanizmayı mükemmelleştirmemizi sağlayan yüksek doğrulukta çalışan prototiplere kadar her şeyi üretiyoruz.” diyor. “3D baskı, karmaşık şekilleri ve doğru ayrıntıları hızla yinelememize olanak sağlıyor. Bu da fiziksel olarak test etmek için bir prototipin tasarımından ödün vermek zorunda olmadığımız anlamına geliyor.” Endüstriyel 3D yazıcılar, endüstriyel tasarımcılar tarafından tasarladıkları üretilmiş ürünlerin prototiplerini üretmek için yaygın olarak kullanılır. Bir tasarımcı, arabalar, oyuncaklar ve mobilyalar dahil olmak üzere çeşitli ürünler üzerinde çalışıyor olabileceğinden, kullandıkları 3D yazıcıların çıktı açısından esneklik ve hız sunması gerekir. Endüstriyel 3D yazıcıların geniş malzeme seçenekleri yelpazesi, endüstriyel tasarım firmalarının birçok farklı sektöre hizmet etmesine izin verirken, maksimum verim prototipleri müşterilere mümkün olan en kısa sürede ulaştırır. Bu yazıcılar, büyük yapı boyutlarının 3D baskılı uçak parçaları, donanımlar ve demirbaşlar, tüketim malları ambalajları ve daha fazlasını oluşturmada yararlı olduğu imalatta da kullanılır. Endüstriyel 3D yazıcıların doğruluğu ve hassasiyeti, pil kapakları ve ön tamponlar gibi son kullanım parçalarının üretimini bile kolaylaştırdı.

Endüstriyel 3D Yazıcıların Faydaları

Hız:  Prototipleri ve diğer parçaları hızlı bir şekilde üretmek, teslimatları müşterilere (ve pazara) daha hızlı ulaştırır. Bu, rekabetçi pazarlarda önemli bir avantaj olabilir.

Seri üretim: Sağlam endüstriyel 3B yazıcılar, üreticilerin ve tasarımcıların tek bir işte yüksek hacimli parça veya prototipleri kolayca yazdırmasını sağlayarak zamandan tasarruf sağlar ve iş akışını basitleştirir.

Büyük baskı boyutları: Büyük yapı boyutları, üreticilere son kullanım parçalarını tek parça halinde üretme yeteneği vererek üretim sonrası montaj ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

3D yazıcılarımız hakkında detaylı bilgi istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

3D yazıcılar ve kullanılan sektörler hakkında detaylı bilgi için diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube kanalımıza göz atmayı unutmayın.

Open chat
Merhaba
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?