3D Yazıcılarla Elektrikli Bisiklet Sektöründe Son Ürün İmalatı - zaxe.com.tr

3D Yazıcılarla Elektrikli Bisiklet Sektöründe Son Ürün İmalatı

Pandemi sürecinde insanların toplu taşıma kullanmak istememeleri, elektrikli bisiklet gibi araçlara olan talebin artmasına yol açtı. İnsanlar, ulaşım ihtiyaçlarını olabildiğince ekonomik yöntemlerle kendi araçlarını yaratarak çözmek istiyorlar. Pandemi sürecinde bu soruna en iyi çözüm, ekonomik ve kullanımı çok kolay olan 3D yazıcılardan geldi.

3D yazıcılar ile işlevsel olan ve son ürün olarak kullanılabilen bisiklet parçaları üretilebiliyor. Bir çok bisiklet üreticisi, bisikletleri kişiselleştirmek ve tasarımlarını değiştirmek için 3D yazıcı teknolojisinden yararlanıyor. 3D yazıcılar ile üretilen parçaların son ürün olarak kullanılması, 3D yazıcı sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor.

Herhangi bir bisikleti dakikalar içinde elektrikli bisiklete dönüştürebileceğiniz kitler üreten başarılı startup Byqee, akıllı çözümlerini üretirken 3D yazıcılardan yararlanıyor. Byqee’nin kurucu ortaklarından olan Burak Işık, büyük fabrikalar kurmak ve kalıplara yüklü miktarda para harcamak yerine 3D yazıcılar ile hızlı bir şekilde üretebilmeyi ciddi bir avantaj olarak değerlendiriyor.

Ekip, bitki bazlı malzemelerden yapılmış geri dönüştürülebilir termoplastik poliüretana (TPU) yöneldi. Koleksiyon, huş ağacı, PLA, pişmiş toprak, seramik, ahşap veya biyolojik olarak parçalanabilen bitki bazlı plastikler gibi %90 sürdürülebilir malzemelerden oluşuyor.

Üretilmeyen her gram atık, salınmayan CO2’ye karşılık geliyor. Bu da atıksız üretim yöntemi olan 3D yazıcı ile üretimi en sürdürülebilir yöntem kılıyor. Bu girişimi ile Mango, sürdürülebilirlik amacını daha da güçlendiriyor. 2025 yılına kadar pamuklu giysilerin %100’ünün sürdürülebilir olmasını ve polyesterin %50’sinin geri dönüşmesini amaçlıyor.
 

3D yazıcılar ile donanım parçalarını üreten Byqee, kalıp masrafları olmadan üretim yapmanın kitin fiyatını düşürdüğünü vurguladı. Firma 3D yazıcılar ile imalatı, hem müşterin hem de şirketin yararına olduğunu söyledi.

Open chat
Merhaba
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?